Мови

  • English
  • Українська

Пошук

Синдикація

RSS-матеріал

Інститут фізики конденсованих систем (ІФКС) НАН України – науково-дослідна установа Національної академії наук України. Основними завданнями ІФКС НАН України є проведення фундаментальних досліджень у галузі теоретичної фізики і фізики конденсованої речовини; підготовка кадрів вищої кваліфікації; поширення результатів наукових досліджень.

Новини


Пам’яті професора Стефана Соколовського sticky icon

З глибоким сумом повідомляємо, що 24 червня 2024 року на сімдесят четвертому році життя відійшов у вічність Стефан Соколовський – професор Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (Польща), почесний доктор нашого інституту, видатний вчений у галузі мікроскопічної теорії та комп’ютерного моделювання рідин і розчинів. Його смерть є великою втратою для всіх нас і всієї наукової спільноти. Висловлюємо глибокі співчуття родині Стефана Соколовського, колегам та друзям. Стефан залишиться в нашій пам'яті як видатний вчений, добра і світла людина. Нехай спочиває з миром.

Інститут фізики конденсованих систем
Національної академії наук України

24-02E

Термодинаміка S = 1/2 антиферомагнетика Гайзенберга на гратці гіперкагоме

Т. Гутак
Т. Крохмальський
Ю. Шнак
Й. Ріхтер
О. Держко

Використано 16 доданків високотемпературного розвинення для S = 1/2 антиферомагнетика Гайзенберга на гратці гіперкагоме, доповнених методом ентропії, щоб дослідити теплоємність c і однорідну сприйнятливість χ моделі. Розглянуто два сценарії: безщілинний чи щілинний енергетичний спектр. c, крім піку поблизу T ≈ 0.669, має низькотемпературний пік при T ≈ 0.021–0.033. Вигляд χ нижче T = 0.5 сильно залежить від вибраного сценарію. Енергія основного стану — e0 ∈ [–0.440,–0.435]. Обчислено c і χ для скінчених граток з N = 24 і 36 вузлів. Результати свідчать на користь безщілинного сценарію, коли максимум χ при T ≈ 0.118–0.194 краще погоджується в обох методах.

Завантажити: 

Ізінґівські читання 2024

З 14 до 16 травня 2024 року на платформі Zoom відбуватимуться Ізінґівські читання — щорічна майстерня, присвячена критичним явищам і складним системам. Запрошуємо всіх зацікавлених до участі.
Детальніша інформація на сторінці майстерні.

Тарас Брик обраний членом-кореспондентом НАН України

На чергових загальних зборах НАН України, які відбулися 22-25 квітня 2024 року, доктор фіз.-мат. наук, професор, директор ІФКС НАН України Тарас Михайлович Брик обраний членом-кореспондентом НАН України за спеціальністю «Комп’ютерне моделювання фізичних процесів, машинне навчання» по Відділенню фізики і астрономії.

Т.М. Брик, 1963 р.н., доктор фіз.-мат. наук, професор, в Інституті працює 37 років, пройшов шлях від інженера до директора Інституту. Є автором 330 праць, серед яких 6 статей в журналах Nature group, 5 статей у Phys. Rev. Lett., 2 статті в J. Phys. Chem. Lett. Наукометричні показники: h-фактор 26 і 2157 цитувань за даними Scopus; h-фактор 28 і 2738 цитувань за даними Google Scholar.

Media


Контакти

Інститут фізики конденсованих систем НАН України

79011 м.Львів,

вул. Свєнціцького, 1

тел. (032) 2761978,

факс: (032) 2761158

ел.пошта:

icmp[REPLACE_THIS_WITH_AT_SIGN]icmp.lviv.ua

icmp.nas.ua[REPLACE_THIS_WITH_AT_SIGN]gmail.com