Мови

  • English
  • Українська

Пошук

Синдикація

RSS-матеріал

Структура / Обчислювальний кластер

Обчислювальний кластер


ClusterОбчислювальний кластер ІФКС складається із 17 обчислювальних вузлів, одного координуючого вузла та трьох вузлів системи збереження данних. Для розрахунків доступні 136 процесорних ядер Intel Xeon CPU E5405 із частотою 2.0ГГц, що дає сумарну пікову продуктивность кластера порядку 1.1Tфлопс. У той же час тести Linpack показують продуктивність близько 850Гфлопс, що досягається завдяки високошвидкісній мережі Infiniband із двохсторонньою пропускною здатністю 10Гбіт/c.

Все програмне забезпечення, встановлене на кластері ІФКС є вільнорозповсюджуваним. В якості операційної системи було вибрано один із дистрибутивів Linux, що спеціально розроблений для кластерів – Rocks. Для керування завантаженням задач на кластері встановлена система керування чергами SGE. Для паралельних розрахунків використовується OpenMPI. Наявний великий набір бібліотек необхідних для обчислювальних робіт.

Система збереження данних на даний момент складає 12ТБ. Вона побудована на основі RAID‑5 масиву жорстких дисків об’ємом 1ТБ і 2ТБ та високопродуктивної мережевої файлової системи Lustre. Також присутня можливість автоматичної гарячої заміни жорстких дисків у разі виходу із ладу одного із них.

Кластер під’єднаний до української академічної мережі оптоволоконним каналом зв’язку із пропускною здатністістю 1Гбіт/c і є учасником національного ГРІД-проекту.