Мови

  • English
  • Українська

Пошук

Синдикація

RSS-матеріал

Про Інститут / Почесні доктори / Крістіан фон Фербер

Крістіан фон Фербер


Крістіан фон ФерберРішенням Вченої ради Інституту фізики конденсованих систем Національної академії наук України від 15-го листопада 2012-го року, звання Doctor honoris causa присуджено Крістіану фон Ферберу (Ковентрі, Англія) за дослідження, що дозволили пояснити низку властивостей м'якої речовини та складних систем, зокрема скейлінг та мультифрактальність складних полімерів, фазові переходи в поліелектролітах та сурфактантах, динаміку і вразливість складних мереж, а також за його активну участь в підготовці молодих вчених та особисту ініціативу у різних формах співпраці між країнами ЄС та Україною.

Крістіан фон Фербер народився 15-го травня 1961-го року у місті Ґеттінґен, Німеччина. Після отримання диплому магістра фізики (Dipl. Phys.) в університеті Бонна 1988-го року, він продовжив навчання як аспірант університету Ессена, де захистив дисертацію (Dr. rer. nat., summa cum laude) 1993-го року. Далі др. фон Фербер здійснював дослідження у кількох провідних наукових центрах, зокрема університеті Тель-Авіву, де він провів два роки як стипедіат престижного фонду Мінерви, а також університетах Дюссельдорфу та Фрайбургу. Крістіан фон Фербер також був запрошеним професором в університеті міста Лінц (Австрія) та стипендіатом Марії К'юрі в університеті Кракова (Польща). 2003-го року він отримав габілітацію (Venia Legendi у фізиці) в університеті Фрайбургу і є приватдоцентом в університеті Дюссельдорфу. З 2006-го року працює у Дослідницькому центрі прикладної математики університету Ковентрі (Англія) і зараз є асоційованим професором (Reader) цього університету.

Наукові зацікавлення Крістіана фон Фербера стосуються в основному фізики м'якої речовини та складних систем. Завдяки глибоким і систематичним дослідженням він став визнаним експертом в галузі статистичної фізики, фізики полімерів та теорії складних мереж. Об'єктами його досліджень є складні полімери, колоїди та невпорядковані магнетики, транспортні мережі. Особливою рисою д-ра фон Фербера є майстерне володіння багатьма сучасними аналітичними та чисельними підходами. Робота у різних галузях дозволила йому застосувати розвинені методики до різних задач і таким чином знаходити розв'язки складних проблем інколи незвичними, але завжди дуже ефективними шляхами. Скейлінг складних полімерних систем, явища мультифрактальності, фазові переходи в поліелектролітах та сурфактантах, динаміка мереж та їх вразливість під дією атак є лише деякими з низки явищ, які вдалось глибше зрозуміти завдяки його наполегливій роботі.

Варто відзначити також наукову організаційну діяльність Крістіана фон Фербера. Зараз він є провідним партнером у низці дослідницьких проектів національного та міжнародного рівня, тісно співпрацює із дослідницькими групами у Франції, Німеччині, Португалії, США та Великобританії. Його співпраця з Україною розпочалась більш як двадцять років тому і привела до численних спільних досліджень. Крістіан фон Фебер віддавна є членом редколегії журналу "Condensed Matter Physics" і веде полімерну тематику в цьому журналі. Зокрема, він був ініціатором і співредактором декількох спеціальних випусків журналу, серед яких - перша збірка оглядових статей із фізики зіркових полімерів. Віддавна др. фон Фербер є серед організаторів конференцій, що проводяться в Україні. Значна частина його зусиль присвячена вихованню молодого покоління українських вчених. Він читав спецкурси студентам та аспірантам ЛНУ ім. Франка та ІФКС НАН України, керував виконанням дипломних робіт і кандидатських дисертацій. Завдяки його особистій ініціативі багато молодих українських вчених мали можливість проводити дослідження в провідних світових наукових центрах.