Мови

  • English
  • Українська

Пошук

Синдикація

RSS-матеріал

Улямівські студії із комп’ютерного моделювання м’якої речовини

Улямівські студії із комп’ютерного моделювання м’якої речовини


By icmp_admin - Створено 19 Січень 2017

У 2017 році виповниться 70 років з часу винаходу методу Монте-Карло – одного з найвизначніших чисельних підходів сучасності, який успішно використовується нині для моделювання різноманітних процесів у природничих і соціогуманітарних науках, а також в інших сферах людської діяльності. Ключовою фігурою у становленні цього винаходу став корінний львів’янин, випускник математичного відділу Загального відділення Львівської політехніки Станіслав Улям.

З цієї нагоди у Львові з 21 по 24 червня 2017 року будуть проведені перші Улямівські студії із комп’ютерного моделювання м’якої речовини. Метою цих студій є зібрати разом провідних експертів міжнародного рівня, які працюють у галузі комп’ютерного моделювання таких об’єктів як колоїдні дисперсії, біологічні системи, полімери, вода та різноманітні водні системи. Окрім чисто наукової мети – обговорення перспектив і проблем у застосуваннях компютерного моделювання до опису реалістичних систем – це зібрання матиме ще й освітню та історично-пізнавальну функцію. Зокрема, у ранковій програмі першого дня (середа, 21 червня) для студентів, аспірантів та інших зацікавлених «кухнею» комп’ютерних експериментів, будуть прочитані науково-популярні лекції. Окрема увага буде приділена обговоренню історичних аспектів біографії Станіслава Уляма як стосовно участі у розробці методу Монте-Карло, так і щодо львівського періоду його становлення як вченого-дослідника. Робоча мова студій – англійська.

Проведення Улямівських студій із комп’ютерного моделювання м’якої речовини у Львові у 2017 році продовжує серію робочих нарад Планера-Смолуховського з м’якої речовини, що мали на меті відзначення вкладу у світову науку двох інших професорів Львівського університету – Юліуша Планера (першовідкривача термотропних рідких кристалів) та Мар’яна Смолуховського (автора теорії бровнівського руху і теорії коагуляції частинок).

Співголови оргкомітету Улямівських студій: Андрій Трохимчук (Інститут фізики конденсованих систем НАН України, Львів), Іво Незбеда (Чеська академія наук, Прага) і Карлос Вега (Мадридський університет Комплутенсе, Мадрид).

Програма Улямівських студій включає запрошену лекцію про Станіслава Уляма, 10 запрошених доповідей, 24 коротких наукових повідомлення та стендову сесію. Запрошені наукові доповіді будуть зроблені провідними вченими Англії, Німеччини, Франції, Швейцарії, Чехії, Австрії та Голландії, серед яких професори Giovani Ciccotti (Італія), Daan Frenkel (Велика Британія), Joachim Gross (Німеччина), Gerhard Kahl (Автсрія), David Kofke (США), Karel Prochazka (Чехія), Ari Seitsonen (Франція), Ilja Siepmann (США), Eckhard Spohr (Німеччина). У Студіях передбачається участь близько сотні українських та закордонних дослідників, аспірантів та студентів, які працюють в областях математики, фізики, хімії, біології та молекулярної інженерії.

Детальну інформацію можна знайти на сторінці студій http://icmp.lviv.ua/ucsw2017.