Мови

  • English
  • Українська

Пошук

Синдикація

RSS-матеріал

У Львові відбулися Ізінґівські читання 2022 – 24-та Щорічна майстерня зі складних систем, фазових переходів і критичних явищ

У Львові відбулися Ізінґівські читання 2022 – 24-та Щорічна майстерня зі складних систем, фазових переходів і критичних явищ


By icmp_admin - Створено 23 Травень 2022

Ізінґівські читання 2022 – 24-та Щорічна майстерня зі складних систем, фазових переходів і критичних явищ – були проведені у Львові в Інституті фізики конденсованих систем НАН України протягом 17-19 травня 2022 року. Організатори читань – молоді науковці ІФКС НАН України Оксана Добуш, Христина Гайдуківська, Мар’яна Красницька, Дмитро Шаповал та академік НАН України Юрій Головач. Цьогорічна нарада була в онлайн-форматі.

Ізінґівські читання відбуваються щорічно, починаючи від 1997 року, та спрямовані на поглиблене дослідження явищ критичності у складних системах. Доступність презентацій та їх міждисциплінарність дозволили брати участь в роботі майстерні не лише фізикам – науковим працівникам і студентам, а також вченим, які працюють в інших ділянках науки. Цьогорічні лекції покривали широкий спектр досліджень. Так, Вікторя Блавацька з ІФКС НАН України (Львів, Україна) прочитала лекцію «Характеристики розміру і форми складних макромолекул: аналітичні та числові підходи»; Бенйамін Майєр з Університету Гумбольдта та Інституту Роберта Коха в Берліні (Німеччина) мав лекцію «Роль науки про складні системи та математичного моделювання в боротьбі з пандемією». Лукас Беттхер з Франкфуртської школи фінансів і менеджменту (Німеччина) виступив із лекцією «Застосування штучних нейронних мереж у статистичній механіці та нелінійній динаміці», а Бертран Берш з Університету Лотарингії (Нансі, Франція) мав лекцію «Класична теорія поля Кальба-Рамонда у вигнутому просторі-часі». Також Джозеф Жозе з Університету Ковентрі (Великобританія) прочитав лекцію «Як соціальні мережі Оссіана допомагають розуміти індустріальний світ». Завершилися читання лекцією Райнгарда Фолька з Університету Лінца (Австрія), присвяченою обговоренню відкритих проблем, розглянених у докторській дисертації Ізінґа, але не опублікованих.
Усі лектори та учасники читань із багатьох країн світу висловили свою підтримку та солідарність з українським народом і українськими вченими в боротьбі з російським агресором.
Більше інформації про читання і відео лекцій є доступними за посиланнями:
http://www.icmp.lviv.ua/ising/
https://www.youtube.com/channel/UCZ3V6N9alhtwMskMunIEXTw
Лекції, виголошені на читаннях, стають основою серії оглядових томів «Order, disorder and criticality», World Scientific, Singapore:
https://www.worldscientific.com/worldscibooks/10.1142/11711