Мови

  • English
  • Українська

Пошук

Синдикація

RSS-матеріал

Підсумки конференції "Nanophysics meets computer simulations"

Підсумки конференції "Nanophysics meets computer simulations"


By icmp_admin - Створено 13 Листопад 2024

1-ша Щорічна конференція з використання комп’ютерного моделювання в нанофізиці
«Nanophysics meets computer simulations»
(8 листопада 2024, Львів, ІФКС НАН України)

Протягом 8 листопада 2024 року у Львові в Інституті фізики конденсованих систем НАН України відбулася 1-ша Щорічна конференція з використання комп’ютерного моделювання в нанофізиці «Nanophysics meets computer simulations», організована Інститутом у співпраці з Національним фондом досліджень України та Фондом Фольксваґен.

У роботі конференції взяли участь дослідники з України (ІФКС НАН України, ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України, ІМФ ім. Г.В. Курдюмова НАН України, ФМІ ім. Г.В. Карпенка НАН України, ЛНУ імені Івана Франка), Швейцарії (Швейцарська федеральна лабораторія матеріалознавства і технологій та Федеральна вища технічна школа Цюриха), Франції (Вища нормальна школа Парижу та Університет Лотарингії, Нансі) та США (Університет Джорджії, Атенс).

В доповідях були представлені нові досягнення в галузі нанофізики та комп’ютерного моделювання наносистем. Зокрема, викладено експериментальні результати дослідження квантових точок на основі метал-галогенідних перовскітів (структурні, екситон-фононні характеристики) для сучасних оптичних застосувань, досліджень вуглецевих нанотрубок, наноструктур на основі оксиду цинку, матеріалів для зеленої енергетики, наноматеріалів на основі нікелю для водневої енергетики та ін. Низка доповідей була присвячена використанню методів комп’ютерного моделювання в дослідженні електронних, структурних та динамічних властивостей наносистем. Зокрема, були заслухані доповіді щодо розрахунків електронної структури нанострічок і молекул, адсорбованих на поверхні твердих тіл, комп’ютерного атомістичного моделювання рівноважної форми і поверхневої структури квантових точок, адсорбції ліпопротеїнів на полімерах тощо.

Конференція в певній мірі відображала наукові напрямки, закладені в проєктах Національного фонду досліджень України, які виконуються в ІФКС НАН України: «Міждисциплінарний центр комп’ютерного моделювання: створення, фундаментальні дослідження, навчання та сталий розвиток» (інфраструктурний, науковий керівник чл.-кор. НАН України Т.М. Брик) та «Дослідження поверхонь колоїдно-галогенідних нанокристалів» (українсько-швейцарський, науковий керівник д.ф.-м.н. А.Б. Баумкетнер). Львів вчергове підтвердив статус провідного наукового центру з комп’ютерного моделювання об’єктів сучасної нанофізики.

Офіційний сайт конференції :  https://icmp.lviv.ua/nanosim/index.html