Про Інститут / Короткий літопис Інституту
Короткий літопис Інституту
- Квітень 1969 року
- Створено відділ статистичної теорії конденсованих станів (СТеКС) Інституту теоретичної фізики АН УРСР – історично перший науковий підрозділ Інституту (завідувач І.Р.Юхновський).
- Березень 1980 року
- Створено Львівське відділення "Статистична фізика" Інституту теоретичної фізики АН УРСР у складі трьох наукових відділів: СТеКС (І.Р.Юхновський), теорії розчинів (М.Ф.Головко), квантової статис-тики (І.О.Вакарчук).
- Вересень 1990 року
- Створено Інститут фізики конденсованих систем (ІФКС) АН УРСР у складі семи відділів та трьох лабораторій. Засновник і перший директор Інституту – І.Р.Юхновський.
- Вересень 1992 року
- Започатковано проект UARNet – Українська академічна і дослідницька мережа, який згодом (1995 р.) дозволив створити окрему лабораторію інформаційних технологій та комп’ютерних мереж.
- Лютий 1993 року
- У рамках проекту UARNet здійснено перше в Україні підключення до мережі глобального Інтернету через некомутовані лінії зв’язку.
- Липень 1993 року
- Побачило світ перше число міжвідомчого збірника "Фізика конденсованих систем", який з грудня 1994 р. стає журналом "Condensed Matter Physics" і видається англійською мовою. З 1997 р. виходить щоквартально.
- Вересень 1993 року
- Засновано спільну кафедру ІФКС НАН України і Львівського державного університету імені І.Я. Франка. Кафедра фізики конденсованих систем пропрацювала до 1995 року.
- Травень 1995 року
- Відкрито Спеціалізовану вчену раду при ІФКС НАН України із захисту докторських дисертацій. Нині Рада розглядає дисертації за трьома спеціальностями: 01.04.02 – теоретична фізика, 01.04.07 – фізика твердого тіла, 01.04.24 – фізика колоїдних систем (перша в Україні за цією спеціальністю).
- Травень 1997 року
- Пройшли перші Ізингівські читання – щорічний семінар, присвячений актуальним проблемам фазових переходів і критичних явищ, орієнтований на наукову і студентську молодь.
- Березень 1999 року
- На базі лабораторії інформаційних технологій та комп’ютерних мереж створено Державне підприємство Науково-телекомунікаційний центр "Українська академічна і дослідницька мережа" ІФКС НАН України (директор І.А. Процикевич).
- Травень 2000 року
- Почала працювати новостворена Наукова рада НАН України з фізики рідкого стану, яка наприкінці 2004 року була реорганізована в Наукову раду з проблеми "Фізика м’якої речовини" при Відділенні фізики та астрономії НАН України; ІФКС НАН України визнано базовою установою Ради.
- Травень 2001 року
- Започатковано Всеукраїнську школу-семінар та конкурс молодих вчених зі статистичної фізики та теорії конденсованої речовини. Проводяться щорічно в ІФКС НАН України наприкінці травня – початку червня.
- Грудень 2001 року
- Запущено в дію перший в НАН України розрахунковий кластер Інституту (16 процесорів, робоча продуктивність 12,5 Гфлопс). Після модернізації у 2004, 2006 та 2008 рр. кластер залишається одним із найпотужніших в Україні (116 процесорних одиниць, пікова потужність – 1,3 Тфлопс).
- Січень 2005 року
- В Інституті відкрито філію кафедри інженерного матеріалознавства та прикладної фізики Національного університету “Львівська політехніка” (керівник філії І.М.Мриглод). З 2007 р. ІФКС НАН України входить до Науково-навчального центру з правами Відділення цільової підготовки Національного університету "Львівська політехніка" та Західного наукового центру НАН і МОН України.
- Серпень 2005 року
- Журнал “Condensed Matter Physics” включено до Філадельфійського списку та низки інших сервісів Томсонівського інституту наукової інформації (Thomson ISI).
- Лютий 2007 року
- Розрахунковий кластер ІФКС НАН України приєднано до GRID мережі академічних установ України.
- Травень 2007 року
- Засновано щорічну стипендію академіка НАН України Ігора Рафаїловича Юхновського.
- Червень 2008 року
- Журнал "Condesed Matter Physics" став першим науковим періодичним виданням, що за часи незалежності України отримало імпакт-фактор Томсонівського інституту наукової інформації.
- Січень 2009 року
- На спільному засіданні спеціалізованої ради Інституту та жюрі Університету Анрі Пуанкаре (Нансі, Франція) проведено перший міжнародний захист дисертації на одночасне присвоєння звання кандидата фізико-математичних наук зі спеціальності "теоретична фізика" та звання доктора фізики і хімії Університету Анрі Пуанкаре.
- Березень 2009 року
- При Інституті створено філію кафедри прикладної математики Національного університету "Львівська політехніка" (керівник філії Т.М.Брик).
- Серпень 2016 року
- Інститут отримав ліцензію МОН України на освітню діяльність на III науково-освітньому рівні за спеціальністю 104 фізика і астрономія.