Положення про Раду молодих вчених Інституту фізики конденсованих систем НАН України
Положення про Раду молодих вчених Інституту фізики конденсованих систем НАН України
- Загальні положення
- Рада молодих вчених Інституту фізики конденсованих систем (далі — Рада) є громадським органом, який створено згідно Постанови Президії НАН України № 206 від 23.06.1999 р. У своїй діяльності Рада керується цим Положенням і Статутом Інституту фізики конденсованих систем НАН України (далі — Інститут). Рада є представницьким та водночас виконавчим органом молодих вчених Інституту.
- Положення про Раду та подальші зміни до нього приймаються на загальних зборах молодих вчених та затверджуються директором Інституту.
- Діяльність Ради може бути припинена лише за рішенням загальних зборів молодих вчених Інституту.
- Молодими вченими вважаються аспіранти та співробітники Інституту віком до 35 років включно.
- Основні напрямки діяльності Ради
- Сприяння розвитку наукового рівня молодих вчених Інституту:
- збір та надання інформації про наукові конференції, семінари, школи, конкурси, гранти, державні молодіжні програми та інші заходи, а також надання консультативної допомоги при підготовці та участі у зазначених заходах;
- встановлення та розширення наукового співробітництва з радами молодих вчених науково-освітніх закладів, а також іншими студентськими та науковими організаціями;
- організація наукових семінарів, шкіл та конференцій.
- Захист соціально-економічних прав молодих вчених Інституту:
- виконання представницької функції при взаємодії молодих вчених з дирекцією, Вченою радою та профкомом Інституту;
- допомога у розв’язанні соціально-побутових проблем молодих вчених Інституту.
- Ознайомлення молодих фахівців із традиціями, історією колективу та основними напрямками роботи Інституту. Сприяння вихованню молодих вчених в найкращих традиціях Інституту і сучасної науки.
- Сприяння розвитку наукового рівня молодих вчених Інституту:
- Положення про членство в Раді
- Рада формується один раз на чотири роки. Після спливання чотирирічного терміну Рада призначає формування нового складу, але зберігає свої повноваження до першого засідання нового складу Ради.
- Рада обирається у складі п’яти чоловік із загального числа молодих вчених Інституту. Якщо впродовж роботи Ради вік одного з його членів перевищить 35 років, Рада може подовжити його членство на період дії своїх повноважень.
- Голова Ради обирається на загальних зборах молодих вчених Інституту на період дії повноважень Ради.
- Дострокові перевибори складу Ради або Голови Ради можуть бути ініційовані членами Ради простою більшістю голосів або третиною усіх молодих вчених Інституту.
- Процедурні питання роботи Ради
- На засіданнях Ради розглядаються питання, що стосуються молодих вчених Інституту.
- Засідання Ради проводяться не рідше одного разу на чотири місяці. Дата чергових зборів призначається її Головою, а також може ініціюватися трьома членами Ради.
- Засідання Ради вважаються дійсними за умови присутності на них більше половини від загального числа членів Ради.
- Всі рішення приймаються шляхом відкритого або таємного голосування простою більшістю від загального числа членів Ради. У випадку рівного розподілу голосів питання обговорюється додатково та проводиться повторне голосування.
- Про проведення засідань Ради повідомляє її Секретар шляхом розсилання повідомлень електронною поштою.
- Будь-який молодий вчений Інституту має право дорадчого голосу на засіданні Ради та має право брати активну участь у роботі Ради, за винятком голосування.
- Загальні збори молодих вчених Інституту
- Загальні збори молодих вчених Інституту скликаються Радою не рідше ніж один раз на рік.
- Додатково загальні збори можуть ініціюватися третиною усіх молодих вчених Інституту.
- Про проведення загальних зборів молодих вчених Інституту повідомляє Секретар Ради електронною розсилкою, не пізніше ніж за тиждень, зазначивши перелік питань до розгляду.
- Загальні збори вважаються дійсними за умови присутності на них більше половини від загального числа молодих вчених Інституту.
- Усі рішення загальних зборів молодих вчених Інституту приймаються шляхом відкритого або таємного голосування простою більшістю від числа присутніх молодих вчених. В разі рівного розподілу голосів питання обговорюється додатково та проводиться повторне голосування.